Vážení zákazníci, na našom e-shope prebiehajú zľavy až 50% na príslušenstvo. Akcia je platná do vypredania zásob.

Všetky informácie k Apple Watch 6 ktoré by si mal vedieť

Spoločnosť Apple dnes predstavila Apple Watch 6, vynovenú vlajkovú loď nositeľnú s monitorovaním krvného kyslíka (SpO2), jasnejším displejom a začiatočnou cenou 399 dolárov.


Apple Watch 6 ponúkajú postupné vylepšenia oproti svojím predchodcom Apple Watch Series 5 a Apple Watch Series 4

  • Vyvolávacia cena: 399 dolárov (GPS), 499 dolárov (GPS + Cellular)
  • Veľkosti: 40mm, 44mm
  • Výdrž batérie: 18 hodín
  • Vodeodolnosť: až 50 metrov
  • Hudobné úložisko: 36 GB
  • Senzory: EKG, SpO2, srdcová frekvencia, výškomer

Zatiaľ čo zoštíhleným hodinkám Apple Watch SE chýbajú špeciálne funkcie, ako je sledovanie EKG a stále zapnutý displej, Apple Watch 6 ich dostane všetky a ešte niečo navyše. Jeho mimoriadnou výhodou je monitorovanie SpO2, aj keď nový čipset S6 s o 20% rýchlejším výkonom má svoju zásluhu.


Aktualizácia softvéru watchOS 7 prináša aj ďalšie nástroje, vrátane sledovania spánku. K dispozícii je tiež veľa nových ciferníkov.

Predobjednávky na Apple Watch 6 začínajú 15.9.2020, doručovanie objednávok sa začínajú 18. septembra.

Je potrebné poznamenať, že Apple Watch 6 sa nebudú dodávať s napájacím adaptérom ako súčasť nových iniciatív spoločnosti zameraných na udržateľnosť.


Displej a dizajn Apple Watch 6

Apple Watch 6 vyzerajú ako niekoľko posledných modelov Apple Watch, tvar v tvare prstenca, Digital Crown a všetko ostatné. Vyzerá to tak elegantne, ako sme očakávali – stále existuje niekoľko konkurenčných inteligentných hodiniek, ktoré vám sedia na zápästí rovnako ako hodinky Apple Watch.

Series 6 budú dostupné v zlatom, modrom a červenom Product (RED) prevedení, ktoré už na prvý pohľad vyzerá veľmi pekne. Zaujímavý je aj remienok „Solo Loop“ vyrobený zo silikónu bez možnosti povolenia, resp. utiahnutia.

Po softvérovej stránke bude hodinky poháňať operačný systém watchOS 7, ktorý Apple predstavil ešte počas vývojárskej konferencie WWDC.

Zmena z OLED na microLED displeje sa neuskutočnila, hoci obrazovka opäť ponúka nastavenie vždy zapnuté. Táto funkcia vám umožní zachytiť čas na prvý pohľad. Apple tvrdí, že nastavenie je ale tentokrát jasnejšie.Monitorovanie kyslíka (SpO2) v Apple Watch 6

Senzory kyslíka v krvi môžu merať hladinu nasýtenia kyslíkom vo vašej krvi. Ako forma pulznej oxymetrie dá monitorovanie SpO2 v hodinkách Apple Watch 6 používateľom vedieť, keď ich kyslík v krvi klesne pod určitú koncentráciu. Za ideálne sa považuje meranie 95% – 100%.

Nižšie ako normálne hladiny koncentrácií kyslíka v krvi často naznačujú základné zdravotné problémy, ako je spánkové apnoe. Môže to byť tiež príznakom tichej hypoxie, život ohrozujúceho stavu, ktorý môže stupňovať účinky na respiračné ochorenie.Sledovanie spánku Apple Watch, nové fitness funkcie a ďalšie aktualizácie watchOS 7

Softvér watchOS 7, ktorý sa dodáva na Apple Watch 6, konečne zavádza natívne sledovanie spánku pre Apple Watch. Nie je to také dôvtipné ako softvér na sledovanie opakovaného spánku spoločnosti Fitbit, ale úspešne zdôrazňuje myšlienku stanovenia cieľov spánku a zavedenia rutiny pred spaním.

Spoločnosť Apple získava náskok pred najlepšími sledovačmi fitnes v jeho prednastavenej knižnici cvičení. WatchOS 7 pridáva do arzenálu Apple Watch tanec, funkčný silový tréning, core tréning a sledovanie aktivity Cool Down.

Medzi ďalšie pozoruhodné vylepšenia watchOS 7 patrí časovač umývania rúk, metrika mobility a zdieľanie ciferníka.


Výdrž batérie Apple Watch 6

Apple Watch 6 majú rovnako 18-hodinovú výdrž batérie ako Apple Watch Series 5 a Series 5 pred nimi. Je možné ich nabiť už za 90 minút.

zdroj: www.tomsguide.com