Vážení zákazníci, na našom e-shope prebiehajú zľavy až 50% na príslušenstvo. Akcia je platná do vypredania zásob.

Oddnes je k dispozícii iOS 14

iOS 14 prináša svieži pohľad na veci, ktoré robíte najčastejšie, a je tak ľahší ako kedykoľvek predtým. Nové funkcie vám pomôžu získať to, čo práve potrebujete. Aplikácie, ktoré neustále používate, sa stávajú ešte inteligentnejšími, osobnejšími a súkromnejšími.


„Spolu s iPhone je iOS ústredným bodom toho, ako sa orientujeme v našich životoch a zostávame v spojení, a robíme to ešte výkonnejším a ľahšie použiteľným v systéme iOS 14, s najväčšou aktualizáciou domovskej obrazovky,“ uviedol Craig Federighi, Apple senior viceprezident softvérového inžinierstva. „Sme nadšení, že vidíme neuveriteľné spôsoby, ako vývojári využívajú widgety a klipy na aplikácie na vytváranie nových zážitkov, ktoré si myslíme, že si zákazníci obľúbia.“


Widgety na domovskej obrazovke

Widgety sa úplne prepracovali, aby vám poskytli viac informácií na prvý pohľad – a teraz ich môžete pridať na svoju domovskú obrazovku. Vyberte si z rôznych veľkostí a usporiadajte, ako sa vám páči.


Úplne nový kompaktný dizajn pre prichádzajúce hovory a Siri

Prichádzajúce FaceTime, telefónne hovory a interakcie so Siri majú úplne nový kompaktný dizajn, ktorý umožňuje používateľom zostať v činnosti toho, čo práve robia. Vďaka podpore Picture-in-Picture môžu používatelia zariadení iPhone teraz sledovať video alebo uskutočňovať hovory FaceTime pri používaní inej aplikácie.

Klipy pre aplikácie prinášajú nové spôsoby objavovania a používania aplikácií

Klip aplikácie je malá časť aplikácie, ktorá je navrhnutá tak, aby sa objavila v okamihu, keď je to potrebné. Klipy s aplikáciami sú spojené s konkrétnym produktom alebo firmou a načítajú sa do niekoľkých sekúnd, aby sa dokončila konkrétna úloha, napríklad objednanie odberu alebo natankovanie automobilu benzínom.

Dajú sa ľahko nájsť a získať k nim prístup naskenovaním nového kódu App Clip navrhnutého spoločnosťou Apple 1 alebo prostredníctvom značiek NFC a QR kódov alebo zdieľaním v správach alebo zo Safari, a to všetko s ohľadom na zabezpečenie a ochranu osobných údajov očakávaných od aplikácií.Aktualizácie správ

Správy sú ústredným prvkom komunikácie s priateľmi a rodinou. Používatelia môžu pripínať konverzácie na začiatok svojho zoznamu správ, ľahko tak udržia živé vlákna skupiny.

Môžete pripnúť až deväť svojich najdôležitejších konverzácií na začiatok zoznamu, aby ste sa k nim ľahko dostali.

Nové možnosti Memoji v Správach sú ešte inkluzívnejšie a rozmanitejšie s ďalšími účesmi, pokrývkami hlavy, zakrytím tváre a ďalšími.Ekologickejšia cesta a noví sprievodcovia v mapách

Mapy uľahčia navigáciu a vyhladávanie nových cyklostických trás a navigovanie elektrických vozidiel.

Cyklotrasy zohľadňujú prevýšenie, rušnosť ulice a to, či sú na trase schody. Smerovanie elektrických vozidiel pridáva zastávky na plánovanú trasu na základe aktuálneho typu nabíjania a nabíjačky vozidla.

Sprievodcovia poskytujú prehľadný zoznam zaujímavých miest v meste, ktorý je vytvorený výberom dôveryhodných zdrojov. Sprievodcovia sú skvelým spôsobom, ako vyhľadať populárne atrakcie, objavovať reštaurácie a objavovať nové odporúčania od rešpektovaných značiek.


Viac transparentnosti a kontroly s rozšírenými funkciami ochrany osobných údajov

Teraz sa používatelia môžu pri udeľovaní prístupu k polohe aplikácie rozhodnúť zdieľať svoju približnú polohu s vývojármi aplikácií, nie s ich presnou polohou, a získať ešte väčšiu transparentnosť pri používaní mikrofónu a kamery aplikáciou.

Vývojári teraz môžu používateľom ponúknuť možnosť upgradovať svoje existujúce účty na prihlásenie pomocou Apple. Neskôr v tomto roku budú stránky produktov App Store obsahovať súhrny postupov ochrany súkromia hlásených vývojármi, ktoré sa zobrazia v jednoduchom a ľahko čitateľnom formáte.

Od začiatku budúceho roka sa od všetkých aplikácií bude vyžadovať, aby pred sledovaním získali povolenie používateľa.


Vylepšený zážitok z počúvania AirPods

AirPods a AirPods Pro získavajú výkonné funkcie v systéme iOS 14.

Priestorový zvuk s dynamickým sledovaním hlavy prináša do AirPods Pro divadelný zážitok. Aplikáciou smerových zvukových filtrov a jemnou úpravou frekvencií, ktoré každé ucho prijíma, je možné zvuky umiestniť prakticky kdekoľvek v priestore, aby ste dosiahli pohlcujúci zážitok z počúvania.

Automatické prepínanie zariadení plynulo prepína zvuk AirPods a AirPods Pro medzi zariadeniami iPhone, iPad a Mac. Umiestnenie slúchadiel, nová funkcia zjednodušenia ovládania, zosilňuje jemné zvuky a ladí zvuk, aby hudba, filmy, telefónne hovory a podcasty zneli ostrejšie a zreteľnejšie.

zdroj: www.apple.com