fbpx

Ako správne čistiť a starať sa o Apple AirPods

Ak trávite viac času s Apple AirPods v ušiach pri športovaní či počúvaní hudby, určite ste si všimli, že začínajú vyzerať trochu horšie ako nové.

Prinášame Vám pár tipov ako najlepšie vyčistiť vaše AirPods. Slúchadla nie sú vôbec lacné, veď verzia s bezdrôtovým nabíjacím púzdrom stojí 229€ a bez bezdrôtového púzdra 179€.

Pri čistení si taktiež musíte dávať pozor, aby sa slúchadla nepoškodili a práve preto využite pár tipov ako udržať Vaše drahé, ale úchvatné Apple AirPods ako nové.

Zakúpte si originálne ochranné púzdro pre Vaše Apple AirPod

Sleduj Mobil-Plus.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame.

Ako teda najlepšie vyčistiť Vaše Apple AirPods ?

Apple hovorí, že by ste mali používať „mäkkú, suchú handričku, ktorá nepúšťa vlákna“ na čistenie vonkajšieho krytu a stoniek Vaších AirPodov, a „musíte sa uistiť, že do otvorov sa nedostanete žiadna tekutina“.

Mali by ste byť schopní odstrániť akékoľvek každodenné nečistoty bez akýchkoľvek čistiacich prostriedkov alebo vody. Je dôležité nepoužívať žiadne abrazívne materiály na odstránenie nečistôt. Môžete použiť suchú vatovú tyčinku do uší.

Na čistenie mikrofónu a reproduktorových otvorov spoločnosť Apple odporúča použiť „suchý bavlnený tampón“ na jemné odstránenie nečistôt.

Ak sú v sieťkách reproduktorov nejaké nečistoty, môžete ich odstrániť aj čistou, suchou, mäkkou kefkou na čistenie zubov. Apple hovorí, že na čistenie mriežok reproduktorov by ste nemali používať ostré predmety, inak by ste mohli riskovať ich poškodenie.

Ako správne vyčistiť nabíjacie púdro pre Apple AirPods ?

Najlepší spôsob na čistenia púzdra na nabíjanie je utierka z mikrovlákna. Apple hovorí, že väčšie nečistoty môžete odstrániť „mierne navlhčenou handričku 70% izopropylalkoholom“ , no je veľmi dôležité aby sa žiadna tekutina nedostala do nabíjacích portov v spodnej časti vášho púzdra.

Nabíjací port nečistite žiadnými ostrými predmetami, špáratkom ani ničím podobným. Ak sa vo vnútri nabájacieho konektoru nachádzajú nečistoty, môžete ich skúsiť odstrániť pomocou stlačeného vzduchu.

Prečo a kedy čistiť Vaše Apple AirPods ?

Pretože akékoľvek nečistoty, ktoré blokujú mriežky reproduktorov, by mohli znížiť ich kvalitu zvuku, takže odporúčame čistiť Vaše Apple AirPods aspoň raz za týždeň.

V prípade, že Vaše slúchadla prídu do kontaktu s tekutinou, odporúčame ich rýchlo utrieť handričkou.

Samozrejme, že pokiaľ používate slúchadla mimo práce, čiže na behanie, fitness či iné športové aktivity, odporúčame ich od potu utrieť handričkou ešte predtým, ako ich uložíte do ochranného púzdra.

Samozrejme, nikto vás do tohto procesu nebude nútiť, ale po 5 – 8 hodinách každodenného používania je na oboch slúchadlách značné množstvo nečistôt. Čistenie bude jednoduchšie, ako ste si mysleli, keď pochopíte, že inak na nich ostanú škrabance a ďalšie stopy neustáleho používania.

V prípade, že máte akýkoľvek problém s Vašími Apple AirPods, neváhajte nás kontaktovať a my Vám radi pomôžeme 🙂