Apple Pay konečne už aj na Slovensku

Používanie Apple Pay je jednoduché a funguje so zariadeniami Apple, ktoré používaš každý deň. Môžeš bezpečne nakupovať v obchodoch, v aplikáciách a na webe. Dá sa teda používať rovnako jednoducho ako fyzická karta. A ešte je to aj bezpečnejšie.

Bez hotovosti. Bez starostí.

Dlhoočakávaný príchod platieb mobilným telefónom Apple iPhone a smart hodinkami Apple Watch sú konečne dostupné na Slovensku. Toto znamená koniec nosenia platobných kariet a ich zneužitia. Už sa nemusíte báť, že svoju kartu zabudnete či stratíte. Bezpečnosť platieb je na vysokej úrovni.

Banky ktoré podporujú Apple Pay

Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, mBank a J&T Banka. Zo zahraničných sa už zapojili Boon., N26, Monese a Revolut. Predpokladáme, že v najbližších týždňoch, najneskôr však v štvrtom kvartáli roka 2019 spustia Apple aj ostatné banky ako ČSOB, PrimaBanka ..

Do aplikácie Peňaženka si môžeš pridať aj stravenkovú kartu Edenred a podľa dostupných informácií sa pridá Poštová banka so svojou 365.bank

Sleduj Mobil-Plus.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame.

Prečo je platba cez Apple Pay bezpečnejšia ako platobná karta ?

Pri nákupe cez Apple Pay sa používa špecifické číslo zariadenia a jedinečný kód takzvaný token transakcie. Číslo tvojej karty sa preto nikdy neukladá v tvojom zariadení ani na serveroch Apple a pri platení Apple nikdy nezdieľa čísla tvojich kariet s obchodníkmi. Z tohto dôvodu, nie je možné odchytiť počas platby pri komunikácii odchytiť Vaše údaje. V prípade, žeby sa aj podarilo údaje odchytiť, útočník získa len token, ktorý mu však bude k ničomu.

Bez odomknutia telefónu nie je možné vykonávať ani platby do 20 eur, ako je to v prípade klasických kariet, kde do tejto sumy nie je potrebné zadávať PIN kód.

Nech už platíš debetnou, kreditnou alebo predplatenou kartou sa v službe Apple Pay neuchovávajú informácie o transakciách, podľa ktorých by sa dala zistiť tvoja totožnosť.

Platba sa overuje pomocou Touch ID alebo Face ID a preto nie je možné zneužiť Vašu kartu ani v prípade straty zariadenia. To znamená, že ak stratíte svoj iPhone či Apple Watch, nemusíš svoju platobnú kartu blokovať vo svojej banke.

Nastavenie karty pre platby trvá len 2 minúty

 1. Nájdite si aplikáciu Wallet vo svojom iPhone
 2. Hore v pravo použi tlačidlo + a tak pridaj novú kartu.
 3. Svoju kartu môžeš naskenovať, alebo opísať údaje zo svojej karty
 4. Na záver prebehne overenie na strane banky a hneď môžeš platiť svojím iPhone či Apple Watch
 5. Po zaplatení uvidíte aj posledné platby danou kartou (Sumu, miesto aj čas platby).

Platba cez Touch ID, Face ID a Apple Watch

Ak máte telefón s Face ID

 1. Dvakrát stlačíte bočné tlačidlo a over svoju tvár rovnako ako pri odomykaní zariadenia
 2. Zároveň priložíte iPhone k platobnému terminálu.
 3. Po úspešnej platbe sa zobrazí potvrdzovacia ikona.

Ak máte telefón s Touch ID

 1. Priložte prst na senzor Touch ID
 2. Zároveň priložte mobil k platobnému terminálnu.
 3. Po úspešnej platbe sa zobrazí potvrdzovacia ikona.

Apple Watch

 1. Dvakrát stlač korunku na pravej strane Apple Watch
 2. Prilož svoje Apple Watch k platobnému terminálu
 3. Po úspešnej platbe sa zobrazí potvrdzovacia ikona.

Ktoré Apple zariadenia podporujú Apple Pay ?

 • iPhone SE a novšie (okrem iPhone 5S)
 • Apple Watch Series 1, 2 a novšie
  Apple Watch (prvá generácia)
 • iPad Pro
  iPad Air
  iPad a iPad mini modely s Touch ID alebo Face ID
 • Modely Macov s Touch ID
  Modely Macov z roku 2012 a novšie

Na ktorých miestach môžeš platiť pomocou Apple Pay

Službu Apple Pay môžete už dnes využívať na viac ako 45 000 platobných miest na Slovenku. To znamená, že všade, kde je možné zaplatiť platobnou kartou bezkontaktne môžete zaplatiť aj prostredníctvom Apple Pay. Predpokladáme, že zo začiatku môžu byť zamestnanci jednotlivých obchodov zaskočený a nedivte sa ani keď Vám mobilom z dôvodu obáv, že ich chcete oklamať nedovolia zaplatiť za tovar. Je už len na jednotlivých majiteľoch jednotlivých obchodných reťazcov a ich vedúcich aby svojích zamestnancov a novej možnosti platieb informovali a nedochádzalo k zbytočným problémom, pokiaľ nebudete mať zrovna pri sebe kartu ani hotovosť, len svoje mobilné zariadenie. Takáto situácia by mohla Váš nákup zbytočne skomplikovať, aj keď už si zamestnanci mohli zvyknuť nakoľko platby cez Goole Pay sú už dlhšie dostupné, očakáva sa, že platby cez Apple Pay bude využívať väčšina užívateľov iPhone a Apple Watch.

Za 11 hodín od štartu platieb cez Apple Pay, podporujúce banky evidujú viac ako 30 000 registrovaných klientských kariet v aplikácii Wallet pre Apple Pay.

Platil si už cez Apple Pay v obchode ? Podel sa s nami o svoju skúsenosť a my ťa odmeníme zľavovým poukazom v hodnote 10€ na nákup mobilného príslušenstva v našom E-Shope.

[poll id=”2″]