Apple Watch 4 : Dátum predaja, cena a špecifikácia

Všetko, čo potrebujete vedieť o nových Apple Watch Series 4, ktoré sa začnú predávať 21. septembra a prinášajú dôležitý redizajn a širokú škálu nových funkcií pre zdravie a fitness.

Apple Watch série 4 boli predstavené dnes večer 12 septembra spolu s novým iPhone XS. Možnosť predobjednať ich bude od piatku 14. septembra a predávať sa začnú od 21. septembra. Apple Watch 4 sú podstatne prepracované, vnútorne modernizované a vybavené množstvom nových funkcií pre zdravie a fitness.

Sleduj Mobil-Plus.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame.

Cena

Séria 4 začína na úrovni 399 USD (s GPS) alebo 499 USD (s integrovanou SIM).

Dizajn

Apple Watch si udržiavali rovnaký dizajn tri generácie  (okrem niektorých drobných kozmetických vylepšení, ako sú nové možnosti materiálu, farieb a červená škvrna na bočnom tlačítku). Preto sme očakávali veľký redizajn pre Sériu 4 –  dočkali sme sa!

Väčšia obrazovka

Najväčšou zmenou je veľkosť obrazovky, ktorá je o viac ako 30% väčšia. Teraz ponúka 40 mm a 44 mm oproti starším modelom (od 38 mm do 42 mm). Spoločnosť Apple to dosiahla znížením rozmerov okrajov. Obrazovka má tiež zakrivené rohy.

Farby a materiály

Séria 4 je k dispozícii z nehrdzavejúcej ocele alebo hliníka – zdá sa, že celo-keramická verzia bola ticho upustená.

Hliníkové modely sú k dispozícii v striebornej, zlatej a šedej farbe. Pri nerezovej oceli sú “leštené”, Space Black a New Gold.

Povedali sme, že keramika je preč, ale oceľové a hliníkové modely majú teraz čierne keramické spodné časti. To je dôležité, pretože umožňuje prechod rádiových vĺn a malo by viesť k zlepšeniu bunkového príjmu.

Digitálna koruna

Koruna bola prepracovaná a teraz má spätnú väzbu s “kliknutím” pri otáčaní ciferníka. Apple hovorí, že to umožní presnejšie posúvanie.

Reproduktor a mikrofón

Spoločnosť hovorí, že reproduktor je o 50% silnejší a že mikrofón bol presunutý stranou čo má zvýšiť kvalitu hovoru.

Nové funkcie ochrany zdravia

Spoločnosť Apple opísala hodinky ako “inteligentného strážcu pre vaše zdravie” a dokázala to  radom aktualizácií týkajúcich sa zdravia.

Detekcia pádu

Apple Watch 4 sú teraz natoľko inteligentné, že v prípade Vášho pádu, pokiaľ ostanete dlhšiu dobu nečinný, prepokladajú, že sa stalo niečo zlé a kontaktujú záchrenné služby a Vašu lokalizáciu odošlú Vaším SOS kontaktom.

Monitorovanie srdca

Apple Watch už v minulosti dokázali detekovať a varovať pred dlhotrvajúcou zvýšenou srdcovou frekvenciou, ale jej schopnosti monitorovania srdca sú omnoho sofistikovanejšie s aktualizáciou Série 4.

Po novom bude teraz môcť zaznamenať aj nízke srdcové frekvencie ale aj nepravidelné srdcové  rytmy, pričom Vás upozornia na potenciálnu fibriláciu predsiení.

Najväčší záujem však bol o novú funkciu EKG. Umiestnením prsta na digitálnu korunku môžete spustiť test EKG.

Všetky údaje týkajúce sa zdravia sú uložené v aplikácii Heath. Firma sa snažila uistiť zákazníkov, že ich ochrana súkromia bude skutočne chránená. Pacienti, ktorí navštevujú lekárov, sa často sťažujú na problémy so srdcom, ktoré sa v danom momente nevyskytujú, takže podrobné a dlhodobé údaje o srdci v súbore, budú veľmi užitočné.