Na trh prichádza nový Apple iPhone Xs, Xs Max a lacnejšia verzia Xr!

Je to oficiálne, Apple má novú škálu modelov pre iPhone v roku 2018. Oznámi ich počas špeciálneho podujatia, ktoré sa koná v futuristickom Apple Campus v meste Cupertino v Kalifornii. Zverejnili sa správy o tom, že by sme mali očakávať tri nové telefóny a nové Apple Watch.

IPhone Xs je prvý nový iPhone, a je pokračovaním iPhonu X, čo znamená, že má bezchybnú obrazovku s priemerom 5,8 palca so zárezom na vrchu. Nový model je dodávaný v zlatej, striebornej a šedej farbe a vodotesnosťou IP68.
Sklo je tiež nové, s vyššou odolnosťou.
iPhone Xs prichádza v dvoch nových kombináciach a to: iPhone Xs a iPhone Xs Max.

Sleduj Mobil-Plus.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame.

Jeho obrazovka Super Retina, OLED, meria 5,8 palca a má rozlíšenie 2436 x 1125 pixelov. Zobrazuje tiež video HDR10. Spolu s ním je model so 6,5 palcovou obrazovkou Super Retina OLED, ktorú spoločnosť Apple nazýva iPhone Xs Max.
Rovnako ako iPhone X, Apple hovorí iPhone 10, pričom X je rímska číslica.

DIZAJN

Modely iPhone Xs a Xs Max – dve najdrahšie zariadenia s kamerami s dvoma snímačmi. iPhone XR ponúka kameru s jedným objektívom. Okrem toho má telefón hliníkový rámik, čo znamená, že rovnako ako iné nové modely iPhone, bude podporovať bezdrôtové nabíjanie. Má tiež vodotesnosť IP67.

Prvá vec  o iPhone XR je skutočnosť, že má moderný iPhone dizajn, s zárezom na vrchole. Zdá sa, že zariadenie má o niečo väčšie bezdrôtové rozhrania ako zariadenia iPhone Xs a Xs Max. Tento displej prichádza na 6,1 palca – čo je správne medzi 5,8 palcovými iPhone Xs a 6,5 ​​palcovým iPhone Xs Max. Tento displej je LCD displej a spoločnosť Apple ju nazýva tekutým displejom. Má rozlíšenie 1792 x 828, podporu True Tone a ďalšie – ale, bohužiaľ, neobsahuje funkciu 3D Touch.
Ďalším veľkým rozdielom medzi iPhone Xr a iPhone Xs sú ponúkané farby. Modely iPhone Xs a Xs Max sa dodávajú v šiestich rôznych farbách, vrátane bielej, čiernej, modrej, koralovej, červenej a žltej farby.

KAMERA

Ako už bolo spomenuté, možno najväčší rozdiel medzi iPhone XS a XS Max a iPhone XR je skutočnosť, že iPhone XR má iba jeden senzor fotoaparátu. To znamená, že telefón nebude ponúkať funkcie, ako je Portrait Mode. Fotoaparát na zariadení iPhone Xr sa dodáva s rozlíšením 12 megapixelov s clonou f / 1,8 a podporuje režim portrétovania prostredníctvom strojového učenia – nie prostredníctvom digitálneho fotoaparátu ako v iných telefónoch iPhone. Budeme musieť počkať a uvidíme, akú vysokú kvalitu má Portrait Mode.

Na prednej strane je iPhone Xr vybavený rovnakým kamerovým systémom TrueDepth ako iPhone Xs a iPhone Xs Max. To znamená že máte rovnaké funkcie tváre ako ostatné nové modely iPhone.

ŠPECIFIKÁCIE

iPhone XR ponúka trochu iný dizajn ako iPhone Xs a Xs Max. Nové zariadenie obsahuje nový procesor A12 Bionic spoločnosti Apple, ktorý je prvým 7nm procesorom a mal by zabezpečiť ultra výkonný zážitok. Možnosti úložiska sú trochu iné ako zariadenia iPhone Xs a Xs Max – úložisko začína na 64 GB pre všetky modely, ale zatiaľ čo iPhone Xs a Xs Max funkcie pre 256GB a 512GB, iPhone Xr miesto ponúka 128GB a potom 256GB možnosti.
Životnosť batérie na zariadení iPhone, podľa Apple, prichádza o hodinu a pol viac ako iPhone 8 Plus – hoci Apple nedal konkrétny počet hodín pre zariadenie.