Nová generácia konzoly Xbox od spoločnosti Microsoft

Spoločnosť Microsoft odhaľuje prvé podrobnosti o hardvéri novej generácii hernej konzoly Xbox . Povesti naznačili, že spoločnosť Microsoft by v roku 2020 predstavila dve nové konzoly Xbox. Pričom jedna by mala byť ekvivalentná súčasnému konzolu Xbox One X a druhá konzola Xbox One S. Postupne začíname získavať viac informácií o ďalšej špičkovej konzole Xbox, s kódovým označením Project Scarlett.

Sleduj Mobil-Plus.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame.

Už známa konfigurácia

Nová herná konzola od Microsoft bude mať aj vlastný procesor založený na architektúre Zen 2 a Radeon RDNA od spoločnosti AMD. Microsoft sľubuje, že táto nová konzola bude štyrikrát výkonnejšia ako konzola Xbox One X. Spoločnosť Microsoft tiež použije rýchlu pamäť RAM GDDR6, o ktorej tvrdí, že „uvedie rozlíšenie a rýchlosti snímok, ktoré sme ešte nikdy nevideli. “

Podpora 8K a SSD disk

Nová konzola nazývana ako Project Scarlett bude podporovať hranie hier v 8K, rýchlosť snímania až 120fps v hrách, sledovanie lúčov a podporu variabilnej obnovovacej frekvencie. Microsoft tiež používa SSD na Project Scarlett. „Vytvorili sme novú generáciu SSD diskov. Používame SSD ako virtuálnu RAM, “hovorí hovorca Xbox v odhalenom videu. To by malo zvýšiť výkon o 40x oproti súčasnej generácii. Microsoft tvrdí,že to bude znamenať, že hry budú oveľa rýchlejšie.

Konkurent od Sony

Spoločnosť Sony tiež sľubuje, že Playstation 5 bude tiež podporovať hry až 8K, 3D audio, SSD úložisko. Nebude chýbať ani spätná kompatibilita s existujúcimi titulmi PlayStation 4. PS 5 bude tiež používať osemjadrový procesor založený na línii Ryzen tretej generácie od AMD a bude dodávaný s GPU, ktorá podporuje grafiku sledovania lúčov. Sony podporuje aj 4K grafiku pri 120Hz obnovovacej frekvencii.

Exkluzivita pre Xbox

Halo Infinite bude vydaná spolu s novou konzolou Microsoft Xbox Project Scarlett, čím vytvára priestor pre ďalšiu generáciu konzolových hier spoločnosti Microsoft. Microsoft neukazuje presne ako projekt Scarlett vyzerá, a odhalenie je veľmi podobné tomu, čo spoločnosť urobila s projektom Scorpio. Táto konzola sa nakoniec stala konzolou Xbox One X a teraz pravdepodobne uvidíme oveľa viac o projekte Scarlett na budúcoročnej konferencii E3.

https://www.theverge.com