Samsung možno 7. augusta vypustí Galaxy Note 10

Samsung rozmýšľa nad vypustením Galaxy Note 10 počas výstavy Unpacked. Galaxy Fold už má byť vychytaný a tiež čaká na vydanie.

Najbližšia udalosť Unpacked spoločnosti Samsung sa má uskutočniť v aréne Barclays Center 7. augusta. Americký portál o technologických novinkách CNET o tom informovali osoby, ktoré vedia o plánoch Samsungu. Na tej istej udalosti minulého roku juhokórejský technologický gigant vypustil Note 9.

Samsung Galaxy Fold 10 z prednej a zadnej strany.

Keďže do spustenia ešte ostávajú 2 mesiace, spoločnosť by mohla zmeniť svoje plány. To Samsung odmietol komentovať.

Note 10 bude mať ťažký trh

Línia Note sa nepredáva rovnako dobre, ako zariadenia série S. Phablety s veľkým displejom však majú svoju vrúcnu fanúšikovskú základňu. Prvý model Note, ktorý bol predstavený v roku 2011, spustil trend smerujúci k väčším displejom na telefónoch a ten sa neskôr stal normou v mobilnom priemysle. Uhlopriečka displeja prvého Note – 5,3 palca, sa teraz zdá byť takmer malá v porovnaní s gigantmi, ako je napríklad 6,4-palcový Note 9 a 6,5-palcový iPhone XS Max.

Sleduj Mobil-Plus.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame.

Spustenie Note 10 prichádza v dobe, keď Samsung a jeho konkurenti čelia pomalšiemu trhu so smartfónmi. Ceny za najnovšie zariadenia sa zvyšujú, ale funkcie z generácie na generáciu dramaticky nepribúdajú. Aj z toho dôvodu meníme svoje zariadenia za novšie menej často, ako predtým. Snáď technológia 5G a nové koncepty ako skladacie telefóny oživia priemysel so smartfónmi.

Odkladaná skladacia novinka

Samsung na mobilný nepokoj odpovedá novinkou Galaxy Fold, mobilom, ktorý sa dá rozložiť na tablet. Cena prvého zariadenia, ktoré obsahuje skladací displej, sa odhaduje na 1799 EUR. Vypustenie čelí prekážkam už od jeho oznámenia. Samsung pôvodne plánoval vypustiť telefón 26. apríla, no odložil jeho predaj, keď sa obrazovky na niektorých kusoch rozbili. Zatiaľ neprezradil dátum predaja, ani nevysvetlil, v čom je s obrazovkami problém.

“Väčšina problémov s displejom bola doladená a Galaxy Fold už môže ísť na trh”

Povedal tak viceprezident Samsung Electronics, Kim Seong-Cheol, v utorok, 18. júna na akcii, ktorá sa konala v Soule Kórejskou Spoločnosťou pre Zobrazovanie Informácií.

Viceprezident Samsung Electronics, Kim Seong-Cheol, drží v ruke Galaxy Fold.
Kim v ruke so smartfónom Fold

Je možné, že sa niečo stratilo v preklade. Mali by sme podotknúť, že Kim nie je zamestnanec mobilnej divízie Samsung Electronics, ale jeho časti pre výrobu displejov. V ostatnom čase pravdepodobne veľmi úzko spolupracoval s tímom Foldu, aby tieto závady vyriešili. Odhad, kedy by telefón mal ísť do predaja mu však možno chýba.

Viac o odložení Galaxy Fold si môžete prečítať v našom predchádzajúcom článku.

Zdroj: Tom’s Guide, Slash Gear, CNET