Všetko čo musíte vedieť o novom iPad Air 4. generácie

Len pár minút dozadu spoločnosť Apple predstavila úplne nový iPad Air – najvýkonnejší, najuniverzálnejší a najpestrejší iPad Air vôbec.

Teraz je iPad Air 4. generácie k dispozícii v piatich nádherných prevedeniach. Má dizajn na celú obrazovku s väčším 10,9-palcovým displejom Liquid Retina, vylepšenia fotoaparátu a zvuku, nový integrovaný snímač Touch ID v hornom tlačidle a výkonný A14 Bionic pre výraznú podporu čo sa týka výkonu, čo z neho robí jednoznačne najvýkonnejší a najsilnejší iPad Air, aký bol kedy vyrobený. Nový iPad Air bude k dispozícii od budúceho mesiaca.


„Dnes s potešením predstavujeme úplne prepracovaný a oveľa výkonnejší iPad Air, ktorý debutuje s najvýkonnejším čipom spoločnosti Apple, aký bol kedy vyrobený, A14 Bionic,“ uviedol Greg Joswiak, senior viceprezident spoločnosti Worldwide Marketing pre Apple.


Vďaka nádhernému novému dizajnu na celú obrazovku, väčšiemu 10,9-palcovému displeju Liquid Retina, Touch ID novej generácie a výraznému zvýšeniu výkonu vďaka A14 Bionic prináša nový iPad Air zákazníkom výkonné profesionálne funkcie za ešte dostupnejšiu cenu. Spolu s hlavnými aktualizáciami na iPad Pro a iPad ôsmej generácie v tomto roku a výkonnými novými funkciami iPadOS 14 je toto naša najsilnejšia zostava iPadov vôbec, ktorá zákazníkom umožňuje ešte viac spôsobov, ako obohatiť ich každodenný život.


Úplne nový dizajn iPadu Air v piatich krásnych prevedeniach

Nový iPad Air sa vyznačuje úplne novým tenkým a ľahkým dizajnom v piatich nádherných prevedeniach: strieborná, vesmírne šedá, ružové zlato, zelená a nebeská modrá. Nový dizajn celej obrazovky obsahuje väčší 10,9-palcový displej Liquid Retina pre ohromujúci vizuálny zážitok s 3,8 miliónmi pixelov a pokročilými technológiami vrátane úplnej laminácie, širokej farebnej podpory P3, True Tone a antireflexnej vrstvy pre úžasný vizuálny zážitok. Aby bol displej odomikateľný zo všetkých uhlov, pribudol do horného tlačidla integrovaný senzor Touch ID novej generácie, ktorý poskytuje rovnaký rýchly, ľahký a bezpečný spôsob odomknutia iPadu Air, prihlásenia do aplikácií alebo používania Apple Pay ako zákazníci. iPad Air je kompatibilný s klávesnicou Magic Keyboard a jej dizajnom, so vstavaným trackpadom, klávesnicou Smart Keyboard Folio a novými krytmi Smart Folio, ako aj s Apple Pencil.Nový iPad Air sa vyznačuje úplne novým tenkým a ľahkým dizajnom v piatich nádherných prevedeniach: strieborná, vesmírne šedá, ružové zlato, zelená a nebeská modrá. Nový dizajn celej obrazovky obsahuje väčší 10,9-palcový displej Liquid Retina pre ohromujúci vizuálny zážitok s 3,8 miliónmi pixelov a pokročilými technológiami vrátane úplnej laminácie, širokej farebnej podpory P3, True Tone a antireflexnej vrstvy pre úžasný vizuálny zážitok. Aby bol displej odomikateľný zo všetkých uhlov, pribudol do horného tlačidla integrovaný senzor Touch ID novej generácie, ktorý poskytuje rovnaký rýchly, ľahký a bezpečný spôsob odomknutia iPadu Air, prihlásenia do aplikácií alebo používania Apple Pay ako zákazníci. iPad Air je kompatibilný s klávesnicou Magic Keyboard a jej dizajnom, so vstavaným trackpadom, klávesnicou Smart Keyboard Folio a novými krytmi Smart Folio, ako aj s Apple Pencil.Najvýkonnejší iPad Air s A14 Bionic

iPad Air prináša výrazné zvýšenie výkonu s najvyspelejším čipom spoločnosti Apple, A14 Bionic. A14 Bionic zvláda aj tie najnáročnejšie aplikácie a uľahčuje používateľom úpravy videí v rozlíšení 4K, vytváranie nádherných umeleckých diel, hranie hier a pod. A14 Bionic využíva prielomovú technológiu 5 nanometrov a je nabitý 11,8 miliardami tranzistorov na zvýšenie výkonu a energetickej účinnosti takmer v každej časti čipu. Tento čip najnovšej generácie série A má nový 6-jadrový dizajn pre 40-percentné zvýšenie výkonu procesora a novú 4-jadrovú grafickú architektúru pre 30-percentné zlepšenie grafiky. A14 Bionic poskytuje prielomové schopnosti strojového učenia obsahuje nový 16-jadrový Neural Engine, ktorý je dvakrát rýchlejší a schopný vykonávať až 11 biliónov operácií za sekundu, čím posúva aplikácie strojového učenia na úplne novú úroveň. A14 Bionic tiež obsahuje akcelerátory strojového učenia druhej generácie v CPU pre 10-krát rýchlejšie výpočty strojového učenia. Táto kombinácia nového Neural Engine, akcelerátorov strojového učenia procesora a vysokovýkonného grafického procesora umožňuje výkonné zážitky v zariadení pre rozpoznávanie obrázkov, učenie prirodzeného jazyka, analýzu pohybu a ďalšie.Vylepšená kamera a pohlcujúci zvuk

iPad Air, ktorý obsahuje prednú kameru FaceTime HD s rozlíšením 7 MP, je teraz vybavený rovnakým zadným fotoaparátom s rozlíšením 12 MP, ktorý sa používa v iPade Pro na fotografie s vyšším rozlíšením a snímanie videa v rozlíšení 4K. Nový dizajn iPadu Air obsahuje stereofónne reproduktory v režime na šírku, ktoré zvyšujú zvukový zážitok, takže si používatelia môžu pri sledovaní videa vychutnať širší stereofónny zvuk.
iPad Air má teraz port USB-C na prenos dát až 5 Gb / s, ktorý je 10-krát rýchlejší, 2 na pripojenie k fotoaparátom, pevným diskom a externým monitorom až do 4K. Vďaka výkonu Wi-Fi 6 a o 60 percent rýchlejšiemu pripojeniu LTE3 spolu s A14 Bionic ide o zďaleka najvýkonnejší iPad Air vôbec.


Výrazná skúsenosť s iPadom s iPadOS 14

iPadOS 14, dostupný od stredy 16. septembra, prináša nové funkcie a vzory, ktoré využívajú výhody jedinečných schopností iPadu, ako je napríklad veľký Multi-Touch displej a všestranné príslušenstvo. iPadOS 14 ďalej integruje Apple Pencil do prostredia iPadu pre lepšie možnosti vytvárania poznámok a nové spôsoby práce s ručne písanými poznámkami. Pri písaní poznámok na iPade používa funkcia Smart Selection strojové učenie na zariadení na odlíšenie rukopisu od výkresov, takže ručne písaný text je možné jednoducho vybrať, vystrihnúť a vložiť do iného dokumentu ako napísaný text pomocou rovnakých známych gest. Rozpoznávanie tvarov umožňuje používateľom kresliť tvary, ktoré sú geometricky dokonalé, a pri pridávaní diagramov a ilustrácií do aplikácie Notes ich zafixovať priamo na danom mieste. Detektory dát pracujú bez problémov s ručne písaným textom, rozpoznávajú telefónne čísla, dátumy, adresy a odkazy, čo používateľom uľahčuje uskutočňovanie hovorov, napríklad klepnutím na ručne písané číslo.
iPadOS 14 prináša aj program Scribble pre iPad, ktorý umožňuje používateľom Apple Pencil písať priamo do ľubovoľného textového poľa, vďaka čomu sú akcie, ako napríklad odpovedanie na rýchle správy iMessage alebo rýchle vyhľadávanie v Safari, všetko bez toho, aby ste museli Apple Pencil odložiť. Program Scribble využíva strojové učenie na zariadení na prevod rukopisu na písaný text v reálnom čase, takže písanie je vždy súkromné ​​a zabezpečené.
Vďaka systému iPadOS 14 je iPad ešte výraznejším a výkonnejším v iných ohľadoch, napríklad:
Nové kompaktné vzory pre prichádzajúce FaceTime a telefónne hovory, interakcie so Siri a vyhľadávanie, ktoré používateľom pomôžu sústrediť sa na danú úlohu.
Univerzálne vyhľadávanie na rýchle vyhľadanie prakticky všetkého, od lokalizácie a spustenia aplikácií, prístupu k kontaktom, súborom a informáciám, až po získanie odpovedí na bežné otázky o ľuďoch alebo miestach.
Nové bočné panely pre mnoho aplikácií vrátane fotografií a súborov a zjednodušené panely s nástrojmi, ktoré konsolidujú ovládacie prvky na jedno miesto, vďaka čomu sú ešte užitočnejšie ako kedykoľvek predtým.
Krásne prepracované widgety, ktoré poskytujú rýchle informácie na prvý pohľad priamo na domovskej obrazovke.


Najekologickejší a najpokročilejší sortiment iPadov vôbec

Nový iPad Air je navrhnutý tak, aby bol šetrný k životnému prostrediu, a podporuje plán spoločnosti Apple stať sa uhlíkovo neutrálnym do roku 2030. iPad Air používa na svoju hlavnú logickú dosku 100% recyklovaný hliníkový kryt a 100% recyklovaný cín. Nové reproduktory v iPade Air tiež používajú magnety so stopercentne recyklovanými prvkami vzácnych zemín. iPad Air zostáva bez škodlivých látok, je vysoko energeticky efektívny a používa obaly z drevených vlákien, ktoré sú recyklované alebo pochádzajú zo zodpovedne obhospodarovaných lesov.

iPad Air sa pripája k výkonnému iPadu Pro, iPadu ôsmej generácie a iPadu mini a vytvára tak najpokročilejší rad iPadov vôbec. Vďaka podpore Apple Pencil, najlepšiemu výkonu vo svojej triede, pokrokovým displejom a celodennej výdrži batérie4, či už zákazníci uprednostňujú prenosnosť, výkon alebo cenu, je tu iPad pre každého. Viac informácií o rade iPadov sa dozviete na adrese apple.com/ipad/compare.

zdroj: www.apple.com